Ben Kimim?

Selamun aleyküm,

1995 yılında Kayseri'de doğdum, Kayseri'de yaşıyorum. Liseye kadar normal eğitimimi sürdürdüm. Lise 1'den itibaren sağlık sorunlarım nedeniyle açık öğretim lisesini okuyarak eğitim hayatımı devam ettirmeye çalıştım fakat malesef açık öğretim lisesini tamamlayamadım(ilk sınavdan sonrasına giremedim).

Bilgisayarla ilk kez 2004 yılında tanıştım, 2005 yılında ilk bilgisayarıma ve internete sahip oldum. 2006 yılında bir arkadaşımın blogcu aracılığıyla açtığı web sitesini gördüm ve bende merak ederek webmaster dunyasına adım attım. İlk zamanlarda HTML kodları nedir, ne işe yarar hiç bir bilgim yoktu, zamanla araştırarak HTML ve CSS hakkında bilgi sahibi oldum. Sonrasında sadece HTML, CSS'in tek başına yetersiz olduğuna karar kıldım ve PHP, MySQL(Veritabanı), jQuery(Kütüphane), Java, Android programlama, Arduino dillerini öğrenmeye başladım. Yeteneklerim sayfasında hangi dili veya betiği ne kadar iyi bildiğimi görebilirsiniz. Gün geçtikçe kendimi geliştirmeye devam edeceğim. Photoshop, illustrator gibi grafik yazılımlarına oldukça ilgim var fakat ortaya iyi birşeyler çıkartmak için sadece yazılımları bilmek yetmiyor. Biraz hayal gücünüzün iyi olması ve işe elinizin yatkın olması gerekiyor. Benim hayal gücüm yeterince iyi değil, bu nedenle tasarım konusunda iyi değilim. Fakat umudumu kaybetmedim, birgün ortaya güzel birşeyler çıkartabileceğime inanıyorum. :)

Projelerim

GitHub projelerime buradan ulaşabilirsiniz. Şimdilik neredeyse hiç birşey yok ancak ilerleyen günlerde birçok açık kaynak kodunu burada görebileceksiniz.
Ayrıca Bitbucket ile çalışmayı çok seviyorum, nedeni ise GitHub gibi özel depo oluşturmak için ücret talep etmemesi ve sınırsız özel depo oluşturabiliyor olmamızdan dolayı her zaman tercih ettiğim depo servisidir.

Ko*****.com
Ko******.com ücretli olarak açtığım ilk siteydi, benim için manevi değeri oldukça fazlaydı fakat belli bir süre sonra ko*****.com ile devam etmemin bana fayda sağlamayacağını anladım.
İlk zamanlarda PHP eğitim makaleleri yazarak yayın hayatına başladım daha sonra genel teknoloji hakkında yazmaya devam ettim fakat olmadı, 4 sene sonra siteyi R10.net'den bir arkadaşa devrettim. An itibariyle site çinlilerin eline geçmiş. Çok kötü şeyler oluyor oralarda.

Yemektarifleriustasi.com
Bugüne kadar yaptığım projeler arasında iyiki yaptım dediğim projelerden birisi. Adsense üzerinden bana en çok kazanç sağlayan web sitemdi. Yaklaşık 2 sene süren yayın hayatından sonra sektör değiştirmek istediğimden dolayı yine R10'dan bir arkadaşa devrettim.

Expertwomensclothing.com
İngilizce sitelerin getirisi çok iyi oluyormuş diye duydum ve hemen İngilizce moda sitesi açmaya karar verdim. Gün geçtikçe 200-300-400 tekil hit geliyordu, tam başarıyorum derken foşik pinterest yolumuzu kesti. 3 aylık yayın hayatından sonra bu projeyede veda ettik.

interriordesignexample.com
Acaba tekrar aynı istikrarı, hiti yakalar mıyım diyerek açtığım fakat fazla başarılı olamadığım İngilizce dekorasyon sitesi. Proje için 1 sene umutla bekledim fakat daha sonra projeyi sonlandırdım. 

Şu an htayfur.com ve birkaç ingilizce projemle devam etmeyi düşünüyorum. İlerleyen günlerde YouTube kanalımda birçok eğitim videolarımı göreceksiniz. Beni takipde kalın ;)

$yenibirbaslangicicin = "Merhaba Dünya";
echo $yenibirbaslangicicin;